DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla dzieci - Spotkanie 2

Lata ptaszek po ulicy, szuka sobie ziarn pszenicy, a ja sobie stoję w kole i wybieram kogo wole…, ta i wiele, wiele innych rymowanek była czytana na kolejnym spotkaniu w iłżeckiej bibliotece 26 czerwca, kiedy to spotkali się młodzi miłośnicy książek w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Oczywiście poznawaliśmy zbiór wierszy pt. „Pan Pierdziołka spadł ze stołka” i „Nowe fikołki Pana Pierdziołki”. Układaliśmy z rozsypanki, powtarzajki i śpiewajki, samodzielnie układaliśmy wylosowane rymowanki np. Raz, dwa, trzy, czytelnicy to my! I wykonaliśmy plakaty do tych śmiesznych wierszy. Nasze zręczne ręce wykonały również fajne zakładki – PASZCZAKI.
Drodzy przyjaciele biblioteki przypomnijcie sobie te rymowanki. Czy pamiętacie: „Poszedł Franek po kakao, a kakao sie wylało” czy choćby: „Hokus, pokus czary, mary i ktoś połknął okulary. Hokus pokus mnóstwo pokus lody, budyń galaretki, język słodki język lepki”. Zapraszamy naszych rówieśników po te książki do biblioteki  - Bawcie się latem słowami, bawcie się latem rymami.

Uczestnicy DDK dla Dzieci - Iłża

DKK_v_2_mini