Ciekawostki o prasie dziecięcej i młodzieżowej podczas DDK w Bibliotece

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, podczas kolejnego spotkania w iłżeckiej bibliotece dzieci dyskutowały o prasie dziecięcej i młodzieżowej. Uczestnicy spotkania poznali, czasopisma prenumerowane w bibliotece. Podzieleni na dwie grupy, na kartonach wypisali 10 cech wspólnych jakie posiada każde czasopismo. Wymienili także zalety jakie płyną z czytania czasopism. Obie grupy spisały się przednio.
Podczas spotkania, odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie wakacyjnego konkursu czytelniczego, pt.: <<PODRÓŻE PO LITERATURZE>>. Ten konkurs skierowany był, dla tych co lubią czytać. Warunkiem konkursu było przeczytanie w ciągu wakacji co najmniej 20 książek i wykazanie się znajomością przeczytanych książek. Nagrodzonych zostało 21 dzieci. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło po zajęciach DDK dla Dzieci. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do uczestnictwa w następnych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

Małgorzata Kosel - MGBP - Iłża

Ciekawostki_18_mini