Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci w Iłżackiej Bibliotece

Kolejne zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyły się iw iłżeckiej bibliotece, należy zaliczyć do udanych. Tym razem dzieci zmierzyły się z baśniami tymi popularnymi i tymi mniej znanymi. Były to „Baśnie z różnych stron świata” Joanny Laskowskiej.  Przybliżyliśmy popularne baśnie i legendy drukowane w odcinkach w dziecięcej prasie. Jak choćby „Kopnięte Królestwo” Natalii Usenko, która to jest w odcinkach drukowana na łamach czasopisma „ Świerszczyk”, czy baśnie i legendy drukowane w czasopiśmie „ Ola i Jaś”  oraz w dodatku do tego czasopisma. Uczestnicy zajęć musieli również odszukać atrybuty charakterystyczne dla popularnych baśni w książce „Co kryją zagadkowe baśnie” . Rozwiązali również kilkanaście testów, gdzie musieli dopasować rozrzucone litery, tak by ułożył się tytuł baśni. Dzieci miały również możliwość obejrzenia różnych wydań jednej baśni i ich porównania pod względem ilustratorskim i edytorskim.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DZIECI do naszej iłżeckiej biblioteki już w listopadzie.

Małgorzata Kosel- MGBP- Oddział dla Dzieci Iłża

DKK_10_mini