• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1714.jpg
czwartek, 18 grudnia 2014 11:12

Dofinansowanie Biblioteki

Miejsko- Gminna  Biblioteka Publiczna w Iłży otrzymała dofinansowanie na realizację zadania w ramach Programu Biblioteki Narodowej: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych Priorytet 2.

Wysokość dofinansowania wynosi 15.000 zł.

Partnerami Biblioteki w realizacji zadania jest 7 szkół z Gminy Iłża:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Iłży;
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Błazinach;
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa  w Jasieńcu Iłżeckim;
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pakosławiu;
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Seredzicach;
  6. Publiczna Szkoła  Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Krzyżanowice i Okolic;
  7. Publiczne Gimnazjum Gminne w Iłży

W ramach projektu Biblioteka zakupi lektury i  nowości wydawnicze oraz podejmie ze szkołami  wspólne działania: warsztaty, konkursy, lekcje biblioteczne, wystawy, spotkania autorskie, wspólne czytanie, imprezy kulturalno-edukacyjne.

Wniosek Biblioteki został wysoko oceniony i zdobył  94,44 punktów na 100 możliwych.

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

BN NPRC_malinowy